Daňový konzultant Senior

Ekonomika a podnikové finance

Plzeňský Prazdroj je největším výrobcem piva ve střední Evropě. Na českém trhu je se svými značkami Pilsner Urquell, Gambrinus, Radegast a Velkopopovický Kozel na prvním místě v objemu prodeje piva.

Pracovní smlouva Práce na plný úvazek Na dobu neurčitou Plzeň-Východní Předměstí, Praha-Staré Město

Charakteristika pozice:

Jako náš Seniorní daňový konzultant budete mít na starosti naplňování zákonných daňových povinností společnosti s orientací na přímé daně a budete se spolupodílet na implementaci daňových předpisů do firemních procesů.

Pracoviště je možné mít v Praze nebo v Plzni.

Náplň práce:

• Implementace daňových a účetních pravidel do hospodářských procesů a účetních systémů společnosti v ČR a zemích Evropské Unie
• Daňová optimalizace a řízení daňových rizik
• Koordinace daňových činností, poskytování daňového poradenství, připomínky a konzultace smluvních vztahů
• Příprava a revize daňových přiznání a hlášení, dokumentace mezi podniky ve skupině, měsíční kalkulace daně
• Příprava podkladů a komunikace se správcem daně
• Spolupráce a zastupitelnost s ostatními členy daňového týmu a podpora Senior manažera daňového oddělení
• Komunikace s interními i externími auditory a daňovými poradci

Požadavky:

• VŠ nejlépe ekonomického směru
• Min. 4-5let praxe v oblasti daní
• Praxe u některé ze společností z řad tzv. „Big 4“ (nebo obdobné) v oblasti daní - výhodou
• Diplomovaný daňový poradce (registrovaný u Komory daňových poradců) – výhodou
• Velmi dobrá znalost českých a EU daňových předpisů
• Velmi dobrá znalost českých účetních předpisů
• Anglický jazyk na pokročilé úrovni
• Základní znalost němčiny výhodou
• Ovládaní MS Office a SAP
• Výborné komunikační schopnosti
• Odolnost vůči stresu
• Ochota dále se zlepšovat a spolupracovat v týmu
• Otevřenost různým řešením a přístupům

Nabízíme:

• Možnost a prostor pro osobní i profesní růst
• Zázemí stabilní mezinárodní společnosti – jedničky na pivním trhu
• Týden dovolené navíc - 5 týdnů dovolené pro Váš odpočinek a relax
• Rozsáhlý balíček zaměstnaneckých benefitů (jazykové kurzy, multisport,
příspěvek na penzijní připojištění/životní pojištění, pivní benefity a další dle svého uvážení v benefitní Cafeterii)
• Firemní společenské akce

Informace o pozici

Místo pracoviště

Plzeň-Východní Předměstí, Praha-Staré Město

Typ pracovního vztahu

Práce na plný úvazek

Typ smluvního vztahu

Pracovní smlouva

Délka pracovního poměru

Na dobu neurčitou

Benefity

Sleva na firemní výrobky/služby, příspěvek na penzijní/životní připojištění, dovolená 5 týdnů, vzdělávací kurzy, školení, závodní stravování, kafetérie, občerstvení na pracovišti, příspěvek na sport/kulturu/volný čas, možnost delšího neplaceného volna

Požadované vzdělání

Vysokoškolské / univerzitní

Požadované jazyky

Angličtina (pokročilá)

Zadavatel

Plzeňský Prazdroj, a.s.

Kontakt

Katarína Tóthová