Senior Business Analyst - ON Trade

Ekonomika a podnikové finance

Plzeňský Prazdroj je největším výrobcem piva ve střední Evropě. Na českém trhu je se svými značkami Pilsner Urquell, Gambrinus, Radegast a Velkopopovický Kozel na prvním místě v objemu prodeje piva.

Pracovní smlouva Práce na plný úvazek Na dobu neurčitou Ovocný trh 1096/8, 110 00  Praha-Staré Město, Česká republika

Charakteristika pozice:

Plzeňský Prazdroj hledá do svého týmu komerčních financí šikovné uchazeče na pozici Senior Business Analyst/Finanční analytik pro oblast ON Trade. Analytik má na starosti oblast obchodu; je klíčovou podporou zejména pro manažery obchodních týmů v jednotlivých regionech, kterým skrz své analytické a strategické aktivity pomáhá naplňovat stanovené obchodní cíle. Podílí se na tvorbě forecastů, přípravě obchodních plánů ve svěřené oblasti a poskytuje komentáře a doporučení, na základě kterých mohou manažeři činit nezbytná strategická rozhodování.
Analytik se také podílí na řadě speciálních projektů a společně s týmy trade marketingu spolupracuje na podpoře svěřených značek v rámci našeho produktového portfolia.

Místo výkonu: Praha

Náplň práce:

• Spolupráce s obchodními týmy v oblasti plánování, práce s rozpočty s cílem co nejefektivnější alokace zdrojů
• Příprava finančních analýz a podkladů pro strategická rozhodování
• Aktivní účast na projektech, poskytování dat, komentářů, doporučení a stanovisek
• Sledování odchylek od stanovených výkonových plánů, analýzy trendů
• Spolupráce a podpora trade marketing týmů při práci na svěřených projektech

Požadavky:

• Výborné analytické schopnosti v oblasti financí a obchodu a schopnost
• VŠ vzdělání (nejlépe ekonomického směru)
• minimálně 2 roky zkušeností na analytické pozici v mezinárodní FMCG společnosti
• Znalost procesů finančního plánování, tvorby rozpočtu či obchodních analýz
nahlížet na tyto oblasti v souvislostech
• Schopnost zpracovat závěry a srozumitelně formulovat doporučení s orientací na business
• Časová flexibilita
• Pokročilá uživatelská znalost MS Excel
• Znalost AJ (pokročilá, úroveň B2)

Nabízíme:

• Práci pro jednu z nejznámějších českých společností, jejíž produkt je významnou součástí naší národní kultury
• Samostatnou a odpovědnou pozici
• Propracovaný systém osobního a kariérního rozvoje
• 5 týdnů dovolené
• Balíček firemních benefitů (příspěvky na pojištění, sport a kulturu, stravenky, zaměstnanecké pivo…)
• Firemní automobil i k osobnímu využití

Informace o pozici

Místo pracoviště

Ovocný trh 1096/8, 110 00  Praha-Staré Město, Česká republika

Typ pracovního vztahu

Práce na plný úvazek

Typ smluvního vztahu

Pracovní smlouva

Délka pracovního poměru

Na dobu neurčitou

Benefity

Auto i pro soukromé účely, mobilní telefon, notebook, příspěvek na penzijní/životní připojištění, stravenky/příspěvek na stravování, dovolená 5 týdnů, vzdělávací kurzy, školení, závodní stravování, kafetérie, občerstvení na pracovišti, příspěvek na sport/kulturu/volný čas

Požadované vzdělání

Bakalářské

Požadované jazyky

Angličtina (středně pokročilá)

Zadavatel

Plzeňský Prazdroj, a.s.

Kontakt

Anna Vopravilová