Senior Commercial Finance Analyst

Ekonomika a podnikové finance

Plzeňský Prazdroj je největším výrobcem piva ve střední Evropě. Na českém trhu je se svými značkami Pilsner Urquell, Gambrinus, Radegast a Velkopopovický Kozel na prvním místě v objemu prodeje piva.

Pracovní smlouva Práce na plný úvazek Na dobu neurčitou Ovocný trh 1096/8, 110 00  Praha-Staré Město, Česká republika

Charakteristika pozice:

Plzeňský Prazdroj Česká republika hledá do týmu komerčních financí nového kolegu/gyni na pozici Senior analytik komerčních financí. Ve spolupráci s kolegy z marketingového týmu a shopper marketingu budete zodpovědný/á za přípravu rozpočtu, forecastů a obchodních plánů ve svěřené oblasti. Podstatnou součástí práce je též poskytování komentářů a doporučení, klíčových pro strategické rozhodování.

Náplň práce:

• Poskytování podpory obchodním a marketingovým týmům v oblasti plánování, rozpočtu a reportingu s cílem co nejefektivnější alokace zdrojů.
• Příprava finančních analýz a podkladů pro strategické rozhodování.
• Zajištění použití vhodné metodologie pro práci s rozpočty a forecasty, vytváření nových nástrojů.
• Aktivní účast na inovačních projektech, poskytovaní dat, komentářů, doporučení a stanovisek.
• Sledovaní odchylek od stanovených výkonových plánů, analýzy trendů.
• Poskytovaní stanovisek v oblasti investičního rozhodovaní se zhodnocením dlouhodobého vlivu na profitabilitu.
• Ad hoc analýzy, reporting.

Požadavky:

• Vysokoškolské vzdělaní, ideálně ekonomického směru.
• Alespoň 1 rok zkušeností na analytické pozici v mezinárodní (ideálně FMCG) společnosti.
• Znalost procesů finančního plánovaní, tvorby rozpočtu, obchodních aktivit.
• Výborné analytické schopnosti, schopnost zpracovat závěry a formulovat doporučení.
• Týmový hráč - spolupráce s kolegy z různých oddělení na různých úrovních.
• Proaktivní přístup
• Pokročilá znalost MS Office, především Excel
• Finanční kvalifikace výhodou (ACCA, CIMA)
• Anglický jazyk – pokročilá úroveň

Nabízíme:

• Zázemí stabilní mezinárodní společnosti
• Přístup k nástrojům a know-how světové úrovně
• Práce v společensky odpovědné firmě
• Samostatnost, zodpovědnost - budete to Vy, kdo bude zodpovědný za výsledek, který potom uvidíte v realitě.
• Příležitosti ke kariérnímu růstu - propracovaný systém školení a osobního rozvoje
• Široké portfolio zaměstnaneckých benefitů včetně zaměstnaneckého piva
• Příjemné pracovní prostředí a přátelské vztahy na pracovišti

Informace o pozici

Místo pracoviště

Ovocný trh 1096/8, 110 00  Praha-Staré Město, Česká republika

Typ pracovního vztahu

Práce na plný úvazek

Typ smluvního vztahu

Pracovní smlouva

Délka pracovního poměru

Na dobu neurčitou

Benefity

Mobilní telefon, notebook, příspěvek na penzijní/životní připojištění, stravenky/příspěvek na stravování, dovolená 5 týdnů, vzdělávací kurzy, školení, závodní stravování, kafetérie, občerstvení na pracovišti, příspěvek na sport/kulturu/volný čas

Požadované vzdělání

Bakalářské

Požadované jazyky

Angličtina (středně pokročilá)

Zadavatel

Plzeňský Prazdroj, a.s.

Kontakt

Anna Vopravilová