National Key Account Manager (Retail) - Praha

Prodej a obchod

Plzeňský Prazdroj je největším výrobcem piva ve střední Evropě. Na českém trhu je se svými značkami Pilsner Urquell, Gambrinus, Radegast a Velkopopovický Kozel na prvním místě v objemu prodeje piva.

Pracovní smlouva Práce na plný úvazek Na dobu neurčitou Ovocný trh 1096/8, 110 00  Praha-Staré Město, Česká republika

Charakteristika pozice:

Z pozice Národního manažera pro klíčové zákazníky (NKAM) budete samostatně řídit spolupráci u vybraných retailových klíčových zákazníků Plzeňského Prazdroje.
NKAM se aktivně podílí na celé řadě firemních projektů, které mají přímý dopad na oblast retailu. Podporu a pomoc při dosahování cílů dávají NKAM zejména kolegové z oddělení shopper marketingu, category managementu, odd. insightu a komerčních financí.
Náš nový NKAM musí být obchodník tělem i duší, ale zároveň nesmí postrádat pro-klientský přístup. Měl by pro-aktivně navrhovat strategii spolupráce klíčovým zákazníkům tak, aby výsledný efekt vedl k upevnění dlouhodobé spolupráce.

Náplň práce:

• Řízení každodenní obchodní činnosti klíčových národních a mezinárodních zákazníků
• Rozvíjení vztahů a zefektivňování spolupráce mezi společností a přidělenými klíčovými zákazníky
• Podílení se na vývoji a implementaci dlouhodobých strategií, politik a rozhodnutí v rámci svěřeného portfolia klíčových zákazníků
• Spoluvytváření a následná implementace firemní strategie retailového obchodního kanálu
• Spoluúčast na vytváření a řízení cenové politiky a souvisejících strategií pro svěřené klíčové zákazníky
• Navrhování strategických doporučení a změn v našich kategoriích
• Vedení jednání o budoucích obchodních podmínkách a aktivitách
• Vedení týmu manažerů pro klíčové zákazníky

Požadavky:

• Vysokoškolské vzdělání, ideálně obchodního/ekonomického směru
• Minimálně 5 let obchodní praxe, ideálně alespoň 3 roky v oblasti KA managementu
• Prokazatelné zkušenosti s vedením seniorního týmu
• Zkušenosti z FMCG výhodou
• Znalost pivní kategorie výhodou
• Přehled v oblasti trade/shopper marketingu
• Praktické znalosti obchodních / marketingových procesů a finančního řízení
• Velmi dobré analytické, komunikační a vyjednávací schopnosti
• Zralá osobnost s rozvinutou schopností týmové práce
• Pokročilá znalost MS Office, především Excel; znalost SAP výhodou
• Plynulá znalost anglického jazyka
• Řidičský průkaz sk. B

Nabízíme:

• Práci ve společensky odpovědné firmě, s úspěšnými lokálně řízenými značkami; náš produkt je součástí české kultury
• Perspektivu dlouhodobého profesního rozvoje
• Široké portfolio firemních benefitů včetně firemního automobilu
• Smlouvu na dobu neurčitou

Informace o pozici

Místo pracoviště

Ovocný trh 1096/8, 110 00  Praha-Staré Město, Česká republika

Typ pracovního vztahu

Práce na plný úvazek

Typ smluvního vztahu

Pracovní smlouva

Délka pracovního poměru

Na dobu neurčitou

Benefity

Auto i pro soukromé účely, mobilní telefon, notebook, příspěvek na penzijní/životní připojištění, stravenky/příspěvek na stravování, dovolená 5 týdnů, vzdělávací kurzy, školení, závodní stravování, kafetérie, občerstvení na pracovišti, příspěvek na sport/kulturu/volný čas

Požadované vzdělání

Vysokoškolské / univerzitní

Požadované jazyky

Angličtina (pokročilá)

Zadavatel

Plzeňský Prazdroj, a.s.

Kontakt

Anna Vopravilová