Specialist(k)a průzkumu trhu

IS/IT: Konzultace, analýzy a projektové řízení, Marketing

Plzeňský Prazdroj je největším výrobcem piva ve střední Evropě. Na českém trhu je se svými značkami Pilsner Urquell, Gambrinus, Radegast a Velkopopovický Kozel na prvním místě v objemu prodeje piva.

Pracovní smlouva Práce na plný úvazek Na dobu určitou Ovocný trh 1096/8, 110 00  Praha-Staré Město, Česká republika

Charakteristika pozice:

Vidíte za daty a za výsledky analýz více než jen čísla a dokážete z nich vyčíst příběh s ohledem na zadání? Potom hledáme právě Vás do našeho Trade & Shopper Insight týmu v Plzeňském Prazdroji v Praze.
Naším posláním je analyzovat, porozumět, interpretovat a srozumitelně zprostředkovat různá data o trhu a z trhu. Ve spolupráci s externími výzkumnými agenturami poté pracujeme na naplnění hlavního cíle – aby kolegové, kteří výzkumy a analýzy zadávají, věděli, kam mají směřovat své pracovní úsilí a mohli získaná data využít v praxi.
Hlavní náplní práce na této pozici bude podpora široké škály českých a slovenských interních týmů (obchod, trade a shopper marketing, brand marketing). Díky tomu, že je Plzeňský Prazdroj rovněž součástí skupiny ABEG, nepracujeme jen s daty za český a slovenský trh, ale i za ostatní trhy patřící do skupiny (Polsko, Rumunsko, Maďarsko). Práce s kvantitativními daty z různých zdrojů a jejich interpretace je jedním z hlavních zdrojů zábavy na této pozici.

Náplň práce:

• Podílí se na přípravě a řízení výzkumných projektů a studií se zaměřením na chování, potřeby a názory zákazníků a spotřebitelů
• Podporuje a úzce spolupracuje s ostatními odděleními - obchod, marketing, cenotvorba, atd.
• Realizuje a sdílí analýzy dat podle specifických zadání (práce s interními a externími daty)
• Monitoruje a vyhodnocuje trendy v postojích, potřebách a chování zákazníků a spotřebitelů
• Spolupracuje na realizaci marketingových průzkumů
• Sleduje efektivitu marketingových aktivit

Požadavky:

• Minimálně 3 roky zkušeností z oblasti kvantitativního průzkumu trhu je podmínkou (primárně v agentuře pro průzkum trhu a / nebo v renomované FMCG společnosti)
• Zvládnutí MS Excel a MS PowerPoint na pokročilé úrovni
• Zkušenost se samostatným řízením a zpracováním výzkumných projektů je výhodou (návrh metod nebo postupů pro řešení zadání klienta, vlastní analýza dát, příprava finálních výstupů včetně závěrů a doporučení)
• Schopnost přeformulovat všeobecné slovní zadání do analýz v rámci dostupných dat, jejich následné zpracování a zpětné slovní vyhodnocení získaných informací
• Logické a analytické myšlení (vidět širší souvislosti s ohledem na analyzované údaje a fakta)
• Aktivně spolupracovat v týmu a efektivně komunikovat s interními klienty
• Znalost statistického softwaru, např. SPSS, R je výhodou
• Velmi dobrá znalost AJ slovem a písmem
• Schopnost a ochota učit se s novými analytickými SW podmínkou
• Předcházející zkušenost nebo znalost SW Tableau / Microsoft Power BI je výhodou
• Vzhledem k CZ / SK povaze týmu požadujeme též ochotu občas cestovat (nejčastěji Praha-Bratislava)

Nabízíme:

• Možnost seberealizace, odborného a profesního růstu
• Zodpovědnou práci v dynamickém prostředí jedničky na pivním trhu
• Rozsáhlý balíček zaměstnaneckých benefitů (25 dní dovolené, příspěvek na zdraví, sport, kulturu či rekreaci, příspěvek penzijní připojištění/životní pojištění, pivní benefity, dotované stravování v závodní jídelně a mnohé další)
• Smlouva na dobu určitou (zástup za MD/RD)

Informace o pozici

Místo pracoviště

Ovocný trh 1096/8, 110 00  Praha-Staré Město, Česká republika

Typ pracovního vztahu

Práce na plný úvazek

Typ smluvního vztahu

Pracovní smlouva

Délka pracovního poměru

Na dobu určitou

Benefity

Mobilní telefon, notebook, příspěvek na penzijní/životní připojištění, stravenky/příspěvek na stravování, dovolená 5 týdnů, vzdělávací kurzy, školení, závodní stravování, kafetérie, občerstvení na pracovišti, příspěvek na sport/kulturu/volný čas

Požadované vzdělání

Bakalářské

Požadované jazyky

Angličtina (středně pokročilá)

Zadavatel

Plzeňský Prazdroj, a.s.

Kontakt

Anna Vopravilová