TRAINEE - FUTURE LEADERS TRAINEE PROGRAMME (supply chain)

Doprava, logistika a zásobování

Plzeňský Prazdroj je největším výrobcem piva ve střední Evropě. Na českém trhu je se svými značkami Pilsner Urquell, Gambrinus, Radegast a Velkopopovický Kozel na prvním místě v objemu prodeje piva.

Pracovní smlouva Práce na plný úvazek Na dobu neurčitou U Prazdroje 64/7, 301 00  Plzeň-Východní Předměstí, Česká republika

Plzeňský Prazdroj je největším výrobcem piva ve střední Evropě. Na českém trhu je se svými značkami Pilsner Urquell, Gambrinus, Radegast a Velkopopovický Kozel na prvním místě v objemu prodeje piva.

TRAINEE - FUTURE LEADERS TRAINEE PROGRAMME (supply chain)

Co můžeš od účasti v Trainee programu očekávat

Trainee program jsme vytvořili pro čerstvé absolventy a nabízí unikátní vstup do světa piva. Je to skvělá příležitost pro Tebe ukázat, v čem jsi dobrý/dobrá a najít to, co Tě bude bavit. Je to perfektní odrazový můstek pro manažerskou kariéru v Plzeňském Prazdroji a proto jsme nazvali náš trainee program FUTURE LEADERS.

Čím se zabývá Supply chain tým?

Jsme tým, který se zabývá plánováním a logistikou. Naším cílem je zajistit, aby se naše značky dostaly z našich 4 pivovarů do 40,000 obchodů a restaurací dle požadavků našich zákazníků a za optimální náklady. Abychom toho dosáhli, koordinujeme na jedné straně výrobní program našich pivovarů a na druhé straně požadavky našich zákazníků a našich kolegů z obchodu a marketingu. Řídíme jednu z největších logistických operací v Čechách a na Slovensku. Pracujeme s moderními technologiemi a zároveň nikdy nezapomínáme na selský rozum. Každý náš den je jiný a každý problém, který řešíme, má řešení.

Jak program probíhá?

 • Je to práce? Ano! A někdy je jí hodně. Je to zábavné? Také ano!
 • Jak to funguje? 24 měsíců neboli dva roky přípravy. Během nich budeš pracovat s námi na různých problémech v různých týmech. Také budeš mít tři patrony – za prvé, jednoho z našich manažerů v Supply chain týmu, za druhé našeho Talent manažera z týmu HR (zastřešuje program pro všechny trainees) a za třetí, patrona piva, kterým je Gambrinus. Ti všichni Ti budou pomáhat s programem a s dalšími plány. Po dvou letech s Tebou projdeme, co Ti šlo nejlépe, co Tě bavilo nejvíce a kde firma potřebuje nejvíc Tvoji pomoc – a najdeme Tvoji další pozici.
 • Kde bych pracoval / pracovala? Hlavně v Plzni. Čas od času se podíváš i do jiných míst, ale hlavně v Plzni.
 • Co bych dělal / dělala? Program obnáší analýzy dat a procesů, práci s počítačem i s lidmi, v kanceláři i v provozu. Cílem bude lépe pochopit, co se děje a přicházet s návrhy na zlepšení do budoucna.
 • S kým bych pracoval / pracovala? Náš tým je hodně rozmanitý co se týká složení. Pracují u nás jak čerství absolventi, tak lidé s 30 lety zkušeností. Možná překvapí, že jen malá část našich kolegů vystudovala logistiku. Většina vystudovala jiné obory, ze kterých se dá v logistice něco využít – například ekonomie, finance, matematika a statistika, informatika.
 • Kdy bych začal / začala? V říjnu tohoto nebo příštího roku – podle toho, jak to máš se státnicemi.
 • Kdy se můžu přihlásit? Kdykoli – to znamená i před ukončením studia - výběrové řízení probíhá v průběhu celého roku.
 • Budu dostávat pivo zadarmo? Ano – ale není to tolik, kolik psali na fakenews.
 • Budu muset pít hodně piva? Ne – hlavní je, jestli máš pivo rád / ráda!

Koho do programu hledáme?

 • Vystudoval / vystudovala jsi vysokou školu – bakalářské studium je minimum, magisterské je lepší
 • Angličtina Ti nedělá problémy – máme v Prazdroji a ve skupině kolegy, kteří nemluví česky, takže potřebujeme, aby ses s nimi domluvil / domluvila a dokázal/dokázala jim věci napsat nebo odprezentovat
 • Baví Tě pracovat jak s lidmi, tak samostatně. Jak diskuse s lidmi, tak analýzy čísel na počítači jsou způsob, jak přicházíš věcem na kloub.
 • Rád / ráda přistupuješ k věcem jako my:
 • Umíš si vzít věci za své
 • Hledáš řešení tam, kde jiní hledají problémy
 • Respektuješ ostatní a nasloucháš jim – a zároveň dokážeš říct svůj názor
 • Pracuješ na sobě a chceš se posouvat někam dál

BUĎ PRAZDROJ i Ty! Přidej se k nám a podílej se na další kapitole příběhu, který nepřestává inspirovat!

Přijímací řízení

 • výběrové řízení je více kolové (3 kola). Kombinujeme písemnou část i osobní setkání.
 • jednotlivá kola probíhají průběžně od května do září nebo do naplnění kapacity programu
 • celková délka trvání je zhruba 1-2 měsíce od Vaší účasti v prvním kole
 • kromě zaslání životopisu je pro nás důležitá i motivace tj. proč právě Plzeňský Prazdroj a co od účasti v programu očekáváte (ať víme, jestli Vaše očekávání můžeme naplnit)

S týmem si projdeme Vámi zaslané podklady a ozveme se Vám se zpětnou vazbou a dalšími kroky.

... ze života Trainee v Plzeňském Prazdroji:

Po skončení studia oboru Finanční informatika a statistika na Západočeské univerzitě v Plzni jsem se přihlásila na letní stáž v Plzeňském Prazdroji, která mi otevřela dveře do trainee programu na oddělení Supply Chain. První měsíce byly věnovány onboardingu, kde jsem společně s ostatními trainees procházeli různá oddělení v rámci celého pivovaru a to nejen v Plzni, ale i ve Velkých Popovicích a Nošovicích. Vyzkoušeli jsme si například práci v laboratoři, kdy jsme zápasili s pipetami, v kancelářích, ve výrobě, ale i v „terénu“ při návštěvách zákazníků s obchodními zástupci, kdy už jsme věděli, co vše stojí za tím, aby k nim bylo pivo doručeno.
Poté jsem se detailně soustředila na poznávání oddělení v rámci supply chain. Každý tým se mi ochotně věnoval a vysvětlil, jak vlastně funguje. Co jsem neuměla, to jsem se naučila, co jsem uměla, to jsem konečně mohla použít v praxi. Společně s oddělením, kde jsem zrovna nabývala zkušenosti, jsem pak mohla pracovat na reálných projektech. Pomocí SAPu, Outtlooku a Excelu jsem pomáhala, aby naše pivo bylo dodáno do USA nebo Kanady. Vytvářela jsem soubory v Excelu, které usnadňují práci například při plánování ručního balení nebo které počítají, jakých výsledků jsme dosáhli v předchozích obdobích (např. zda byla zásoba na depech dostatečná, aby uspokojila poptávku). Mohla jsem zapojit svoji kreativitu, ale také jsem se mohla spolehnout na pomoc ostatních. Vidět pak výsledky mojí práce téměř okamžitě a hlavně s reálným dopadem potom zahřeje u srdce víc než dobrá známka v indexu.

Blanka Sudová
Analytik plánování obalů

Informace o pozici

Místo pracoviště

U Prazdroje 64/7, 301 00  Plzeň-Východní Předměstí, Česká republika

Typ pracovního vztahu

Práce na plný úvazek

Typ smluvního vztahu

Pracovní smlouva

Délka pracovního poměru

Na dobu neurčitou

Benefity

Bonusy/prémie, mobilní telefon, sleva na firemní výrobky/služby, notebook, příspěvek na penzijní/životní připojištění, flexibilní začátek/konec pracovní doby, kafetérie, občerstvení na pracovišti, příspěvek na sport/kulturu/volný čas, firemní akce

Požadované vzdělání

Vysokoškolské / univerzitní

Požadované jazyky

Čeština (výborná), Angličtina (výborná)

Zadavatel

Plzeňský Prazdroj, a.s.

Praxe a stáže, trainee programy. Pozice je vhodná pro absolventy.

 

Kontakt

Plzeňský Prazdroj, a.s.
Jana Slovenská