Překladatel/ka - anglický jazyk (Praha)

Administrativa, Cestovní ruch a ubytování, Média, reklama a PR

Plzeňský Prazdroj je největším výrobcem piva ve střední Evropě. Na českém trhu je se svými značkami Pilsner Urquell, Gambrinus, Radegast a Velkopopovický Kozel na prvním místě v objemu prodeje piva.

Pracovní smlouva Práce na plný úvazek Na dobu neurčitou Ovocný trh 1096/8, 110 00  Praha-Staré Město, Česká republika

Charakteristika pozice:

Poskytuje interní překladatelské a tlumočnické služby interním zákazníkům (vč. jazykových konzultací) v kombinaci čeština-angličtina, angličtina-čeština. Zajišťuje kompletní servis překladů a správy dokumentů s využitím externích překladatelských a tlumočnických služeb (ostatní jazyky mimo AJ/ČJ, překlady AJ/ČJ, které nelze zpracovat interními silami). Vede kompletní evidenci zakázek (interních a externích), archivuje překlady. Koordinuje překlady nejen pro Plzeňský Prazdroj v ČR a SR, ale také pro centrálu ABEG, zajišťuje tak efektivní management překladů/tlumočení na lokální i regionální úrovni.

Náplň práce:

• Poskytuje interní překladatelské, popř. tlumočnické služby interním zákazníkům, dále jazykové konzultace (ČJ-AJ, AJ-ČJ)
• Specifikuje a vstupuje do výběru externích dodavatelů
• Zajišťuje externí překladatelské a tlumočnické včetně kontroly externích dodavatelů z hlediska dodržení parametrů zakázek a požadavků klienta (termíny dodání, konzistentnost terminologie, atd.)
• Zajišťuje hladký chod překladatelského oddělení (kompletní zpracování zakázek od příjmu po dodání, komunikace s interními zákazníky a externími dodavateli)
• Analyzuje požadavky na překlady a porovnává je s obsahem archivu, který spravuje – za účelem eliminace duplikací překladů a celkové optimalizace práce
• Archivuje interní i externí překlady pro pozdější použití – pro zajištění konzistentní terminologie, racionalizace práce (využití již přeložených textů) a eliminace duplicitních požadavků

Požadavky:

• Vysokoškolské vzdělání se zaměřením na anglický jazyk
• Znalost anglického jazyka na úrovni alespoň C1, ideálně C2
• Minimálně 3 roky praxe v oboru (překlady/tlumočení)
• Široká slovní zásoba a vynikající znalost gramatiky českého a anglického jazyka, výborné stylistické schopnosti
• Znalosti a zkušenosti v oblasti překladů dokumentace komerčních společností, zejména obchodních, technických a právních překladů (ČJ-AJ, AJ-ČJ)
• Překladatelské dovednosti, dovednosti pro konsekutivní tlumočení (schopnost tlumočit simultánně je výhodou)
• Schopnost organizace času, prioritizace úkolů a dodržování dohodnutých termínů • Vysoká míra samostatnosti a zodpovědnosti
• Velmi dobrá uživatelská znalost práce s PC (min. MS Office – Word, Powerpoint, Excel), schopnost efektivního využívání internetových terminologických zdrojů

Nabízíme:

• Práci s vysokou úrovní samostatnosti pro jedničku na českém trhu
• Perspektivu dlouhodobého profesního rozvoje
• Širokou škálu firemních benefitů včetně piva pro zaměstnance
• Práci na dobu neurčitou

Informace o pozici

Místo pracoviště

Ovocný trh 1096/8, 110 00  Praha-Staré Město, Česká republika

Typ pracovního vztahu

Práce na plný úvazek

Typ smluvního vztahu

Pracovní smlouva

Délka pracovního poměru

Na dobu neurčitou

Benefity

Mobilní telefon, notebook, příspěvek na penzijní/životní připojištění, stravenky/příspěvek na stravování, dovolená 5 týdnů, vzdělávací kurzy, školení, závodní stravování, kafetérie, občerstvení na pracovišti, příspěvek na sport/kulturu/volný čas

Požadované vzdělání

Bakalářské

Požadované jazyky

Čeština (výborná), Angličtina (pokročilá)

Zadavatel

Plzeňský Prazdroj, a.s.

Kontakt

Anna Vopravilová