Daňový specialista – spotřební daně

Administrativa, Ekonomika a podnikové finance

Plzeňský Prazdroj je největším výrobcem piva ve střední Evropě. Na českém trhu je se svými značkami Pilsner Urquell, Gambrinus, Radegast a Velkopopovický Kozel na prvním místě v objemu prodeje piva.

Pracovní smlouva Práce na plný úvazek Na dobu určitou U Prazdroje 64/7, 301 00  Plzeň-Východní Předměstí, Česká republika

Charakteristika pozice:

Daňový specialista zabezpečuje dodržování zákonných požadavků v souvislosti s uloženými daňovými povinnostmi a připravuje příslušná daňová přiznání.
Připravuje reporty v souladu se zákonnými požadavky a na základě požadavků vedení společnosti.
Poskytuje data a informace pro účely interních i externích auditů.
Zajišťuje interní kontroly v oblasti plnění daňových požadavků.

Náplň práce:

• Zajišťování dodržování daňových povinností a optimalizaci
• Zajišťování plnění registrační a deklarované daňové povinnosti společnosti vůči správci daně na základě platných daňových zákonů
• Podíl na správné implementaci a uplatňování daňových předpisů ČR a EU a promítnutí možných změn do firemních procesů, systémů a dokumentace
• Podíl na přípravě metodických postupů a směrnic pro společnost PPAS v souladu se zákonnými požadavky České republiky i s legislativou EU
• Příprava dokumentace pro daňové audity a dokladové inventury
• Podíl na školení pro uživatele z řad zaměstnanců, každodenní poskytování konzultací v daňové oblasti
• Komunikace s daňovým oddělením, Celní správou a finančními úřady, auditory, externími konzultanty a profesními komorami

Požadavky:

• Pokročilá znalost MS Excel a dobrá znalost SAPu
• Základy účetnictví
• Základy daní – znalost spotřební daně výhodou
• Středně pokročilá znalost anglického jazyka – písemný projev
• Výhodou je znalost procesů PP, především v oblasti distribuce a výroby
• Velmi dobré komunikační dovednosti, časová flexibilita a samostatnost

Nabízíme:

• Možnost seberealizace, odborného a profesního růstu
• Zodpovědnou práci v dynamickém prostředí
• Rozsáhlý balíček zaměstnaneckých benefitů (25 dní dovolené, příspěvek na zdraví, sport, kulturu či rekreaci, příspěvek penzijní připojištění/životní pojištění, pivní benefity, dotované stravování v závodní jídelně a mnohé další)

Ostatní:

Místo výkonu práce: Plzeň, popř. Praha se služebními cestami do Plzně.
Jedná se o zástup za MD/RD.

Informace o pozici

Místo pracoviště

U Prazdroje 64/7, 301 00  Plzeň-Východní Předměstí, Česká republika

Typ pracovního vztahu

Práce na plný úvazek

Typ smluvního vztahu

Pracovní smlouva

Délka pracovního poměru

Na dobu určitou

Benefity

Mobilní telefon, notebook, příspěvek na penzijní/životní připojištění, stravenky/příspěvek na stravování, dovolená 5 týdnů, vzdělávací kurzy, školení, závodní stravování, kafetérie, občerstvení na pracovišti, příspěvek na sport/kulturu/volný čas

Požadované vzdělání

Středoškolské nebo odborné vyučení s maturitou

Požadované jazyky

Angličtina (středně pokročilá)

Zadavatel

Plzeňský Prazdroj, a.s.

Kontakt

Petr Pěčka