Specialist(k)a průzkumu trhu - Praha

Marketing, Média, reklama a PR

Plzeňský Prazdroj je největším výrobcem piva ve střední Evropě. Na českém trhu je se svými značkami Pilsner Urquell, Gambrinus, Radegast a Velkopopovický Kozel na prvním místě v objemu prodeje piva.

Pracovní smlouva Práce na plný úvazek Na dobu neurčitou Ovocný trh 1096/8, 110 00  Praha-Staré Město, Česká republika

Charakteristika pozice:

Plzeňský Prazdroj hledá do svého Insight teamu šikovné uchazeče či uchazečky na pozici Specialist(k)a průzkumu trhu.
Specialist(k)a se podílí na přípravě analýz pivního trhu v rámci českého maloobchodu. Monitoruje a vyhodnocuje prodejní trendy, podílí se na vyhodnocování efektivity promočních aktivit. Samostatně řídí a zpracovává analytické projekty a poskytuje datovou podporu oddělením prodeje, marketingu a cenové strategie, se kterými úzce spolupracuje.

Náplň práce:

  • Připrava analýz dat se zaměřením na pivní kategorii na českém maloobchodním trhu
  • Monitoring a pravidelný reporting prodejních trendů
  • Vyhodnocování efektivity promočních aktivit
  • Příprava analýz prodejních dat s použitím statistického modelování

Požadavky:

  • VŠ vzdělání (min. Bc)
  • Zkušenosti s analýzou dat jsou podmínkou
  • Zaměření na analýzy maloobchodního trhu a využití statistických metod jsou výhodou
  • Zkušenosti z oblasti průzkumu trhu (v agentuře zaměřené na maloobchodní audit nebo renomované FMCG společnosti) jsou výhodou
  • Zkušenosti se samostatným řízením a zpracováním analytických projektů (návrh metod pro řešení problému klienta, vlastní analýza dat, finální zpráva včetně závěrů a doporučení)
  • Logické a analytické myšlení, schopnost přeformulovat obecné slovní zadání do analýz v rámci dostupných dat, schopnost předat srozumitelné podklady pro rozhodování
  • Pokročilá znalost MS Excel je podmínkou, velkou výhodou je znalost statistického softwaru (SPSS, R, apod.) případně znalost SW Nielsen Answers
  • Schopnost aktivně spolupracovat v týmu a efektivně komunikovat s interními klienty
  • Dobrá znalost AJ

Nabízíme:

  • Práci pro jednu z nejznámějších českých společností, jejíž produkt je významnou součástí naší národní kultury
  • Přístup k nástrojům a know-how světové úrovně
  • Perspektivu dlouhodobého profesního rozvoje
  • Práci ve společensky odpovědné firmě
  • Portfolio benefitů včetně zaměstnaneckého piva (5 týdnů dovolené, příspěvky na pojištění, sport a kulturu, stravenky...)
  • Smlouvu na dobu neurčitou

Informace o pozici

Místo pracoviště

Ovocný trh 1096/8, 110 00  Praha-Staré Město, Česká republika

Typ pracovního vztahu

Práce na plný úvazek

Typ smluvního vztahu

Pracovní smlouva

Délka pracovního poměru

Na dobu neurčitou

Benefity

Mobilní telefon, notebook, příspěvek na penzijní/životní připojištění, stravenky/příspěvek na stravování, dovolená 5 týdnů, vzdělávací kurzy, školení, závodní stravování, kafetérie, občerstvení na pracovišti, příspěvek na sport/kulturu/volný čas

Požadované vzdělání

Bakalářské

Požadované jazyky

Čeština (výborná), angličtina (středně pokročilá)

Zadavatel

Plzeňský Prazdroj, a.s.

Kontakt

Anna Vopravilová