Bednář - Plzeň

Cestovní ruch a ubytování, Řemeslné a manuální práce, Služby

Plzeňský Prazdroj je největším výrobcem piva ve střední Evropě. Na českém trhu je se svými značkami Pilsner Urquell, Gambrinus, Radegast a Velkopopovický Kozel na prvním místě v objemu prodeje piva.

Pracovní smlouva Práce na plný úvazek Na dobu neurčitou U Prazdroje 64/7, 301 00  Plzeň-Východní Předměstí, Česká republika

Charakteristika pozice:

Do našeho pivovaru se sídlem v Plzni hledáme kandidáta na pozici Bednáře, jehož úkolem bude zajišťovat údržbu, výrobu sudů a dalších předmětů tradičního pivovarského řemesla, včetně provádění souvisejících činností.

Náplň práce:

- Provádění bednářských prací pro zachování klasické výroby piva a provozu historických sklepů
- Bednářská výroba pro potřeby jednotlivých značek Společnosti
- Podíl na provozu všech návštěvnických tras z pohledu výroby předmětů ze dřeva a souvisejících materiálů
- Výroba bednářských předmětů pro dárkové prodejny
- Zodpovědnost za stáčení nefiltrovaného piva do dřevěných sudů a jejich přípravu k dopravě (v souladu se systémem HACCP a požadavky potravinářského provozu)
- Zajištění plné šíře bednářských prací (opravy a výroba ležáckých sudů a kvasných kádí, výroba transportních sudů, soudků a korbelů)
- Údržba ležáckých sudů a kvasných kádí v provozu historických sklepů PPAS (vysklepování, opravy, čištění, smolení, nasklepování) a veškerá související činnost
- Výhledově spolupráce při procesu rekvalifikace mladých zaměstnanců v rámci dlouhodobého projektu „záchrana historických řemesel“
- Propagace bednářské dílny Plzeňského Prazdroje v tuzemsku i zahraničí, spolupráce při prezentaci řemesla v rámci ukázek návštěvníkům, divákům, při poskytování informací médiím
- Spolupráce při dohledu nad dodavateli vykonávajícími činnost v prostorech bednárny a souvisejících

Požadavky:

- Vyučen v oboru bednář, event. vyučen v oboru truhlář, tesař, dřevomodelář nebo příbuzném – praxe min. 5 let (nutnost tříletého zaučení v rámci výkonu činnosti)
- Znalost práce se dřevem a souvisejících pracovních postupů, včetně požadavků na kvalitu používaných materiálů
- Fyzická zdatnost
- Smysl pro požadavky čistoty potravinářského provozu (FSSC, FSMS)
- Odolnost vůči práci v podzemních prostorech
- Oprávnění pro řízení nízkozdvižného vozíku, ŘP C - výhodou
- Organizační a komunikační schopnosti
- Schopnost učit se novým věcem a zároveň striktně dodržovat pravidla a postupy
- Zdravotní průkaz pro pracovníky v potravinářství - výhodou
- Znalost požadavků BOZP, PO, ŽP, ISO, WCM

Nabízíme:

- Smlouvu na dobu neurčitou
- Samostatnou a odpovědnou práci
- Široké portfolio zaměstnaneckých benefitů
- Nevšední práci pro jedničku na pivním trhu

Informace o pozici

Místo pracoviště

U Prazdroje 64/7, 301 00  Plzeň-Východní Předměstí, Česká republika

Typ pracovního vztahu

Práce na plný úvazek

Typ smluvního vztahu

Pracovní smlouva

Délka pracovního poměru

Na dobu neurčitou

Benefity

Příspěvek na penzijní/životní připojištění, stravenky/příspěvek na stravování, dovolená 5 týdnů, vzdělávací kurzy, školení, závodní stravování, kafetérie, občerstvení na pracovišti, příspěvek na sport/kulturu/volný čas

Požadované vzdělání

Odborné vyučení bez maturity

Zadavatel

Plzeňský Prazdroj, a.s.

Kontakt

Anna Vopravilová