Category specialista

Marketing, Prodej a obchod

Plzeňský Prazdroj je největším výrobcem piva ve střední Evropě. Na českém trhu je se svými značkami Pilsner Urquell, Gambrinus, Radegast a Velkopopovický Kozel na prvním místě v objemu prodeje piva.

Pracovní smlouva Práce na plný úvazek Na dobu neurčitou Ovocný trh 1096/8, 110 00  Praha-Staré Město, Česká republika

Charakteristika pozice:

Category specialista řídí a rozvíjí kategorii piva a nepivního portfolia za účelem maximalizace profitu a užitku pro nakupující.

Svými aktivitami zodpovídá za řízení celé kategorie piva v rámci svěřených zákazníků z pohledu optimalizace sortimentu a jeho umístění. Jeho cílem je zajištění vyšší efektivity prodeje, obrátky zásob, růstu profitu a maximalizace spokojenosti kupujících a obchodních řetězců.

Výsledky práce Category specialisty jsou velmi dobře viditelné – a sice jak pro nakupující tak i z pohledu businessu.

Zní to pro Vás jako výzva?
Pokud jsou naše požadavky v souladu s Vašimi dovednostmi, neváhejte se nám přihlásit!

Náplň práce:

  • Zodpovídá za řízení celé kategorie piva v rámci svěřených klíčových zákazníků z pohledu optimalizace sortimentu, jeho umístění s cílem zajištění vyšší efektivity prodeje, obrátky zásob, růstu profitu a maximalizace spokojenosti kupujících a obch. Řetězců
  • Pravidelně komunikuje se zákazníky, spolupracuje napříč odděleními společnosti, vytváří a sdílí reporty
  • Spolupracuje s klíčovými zákazníky společnosti (obchodní řetězce) na řízení a rozvoji kategorie piva za účelem maximalizace profitu a užitku pro nakupující
  • Analyzuje prodejní data a na základě analýz formuluje závěry a doporučení pro skladbu sortimentu a uspořádání prodejní plochy
  • Sleduje nákupní chování a trendy v kategorii piva z interních a externích dat a studií
  • Navrhuje optimální skladbu sortimentu a pravidla vystavení výrobků a značek na základě logického shrnutí analýzy a připravuje argumenty pro jednání se zákazníkem
  • Na obchodních jednáních prezentuje zákazníkům doporučení pro úpravy v kategorii piva
  • Vytváří, vyhodnocuje a aktualizuje plánogramy pro kategorii piva (plánogram – grafický přehled sortimentu a jeho rozmístění na prodejní ploše)
  • Zajišťuje implementaci, distribuci a ve spolupráci s obchodními zástupci dohlíží na dodržování schválených plánogramů v trhu
  • Řídí projekty na zvýšení visibility a prezentace v pivní uličce
  • Dává doporučení při uvádění nových výrobků na trh

Požadavky:

  • VŠ/SŠ vzdělání - ekonomie, marketing, management, statistika, matematika apod.
  • Praxe na analytické pozici - podmínkou (analýza obsáhlých souborů dat)
  • Praxe v oblasti category managementu - výhodou
  • Schopnost prezentovat navrhovaná doporučení zákazníkovi, schopnost argumentace ve prospěch prezentovaných řešení
  • Výborné komunikační dovednosti a týmový přístup
  • Velmi dobrá znalost práce v prostředí MS Excel (práce s obsáhlými datovými soubory, kontingenční tabulky a grafy, S vyhledat), znalost JDA výhodou
  • Velmi dobrá znalost angličtiny slovem i písmem (denní kontakt s rodilými mluvčími)
  • Řidičský průkaz sk. B (občasné jednodenní služební cesty v rámci ČR)

Nabízíme:

  • Práci v jedné z nejznámějších českých společností, jejíž produkt je významnou součástí naší národní kultury
  • Možnost profesního rozvoje
  • Samostatnou a odpovědnou práci ve společensky odpovědné společnosti
  • Zajímavé portfolio benefitů
  • Smlouvu na dobu neurčitou

Informace o pozici

Místo pracoviště

Ovocný trh 1096/8, 110 00  Praha-Staré Město, Česká republika

Typ pracovního vztahu

Práce na plný úvazek

Typ smluvního vztahu

Pracovní smlouva

Délka pracovního poměru

Na dobu neurčitou

Benefity

Mobilní telefon, notebook, příspěvek na penzijní/životní připojištění, stravenky/příspěvek na stravování, dovolená 5 týdnů, vzdělávací kurzy, školení, závodní stravování, kafetérie, občerstvení na pracovišti, příspěvek na sport/kulturu/volný čas

Požadované vzdělání

Bakalářské

Požadované jazyky

Čeština (výborná), angličtina (pokročilá)

Zadavatel

Plzeňský Prazdroj, a.s.

Kontakt

Anna Vopravilová