PLZEŇský pivovar-Technical Trainee (Future leaders program)

Elektrotechnika a energetika, Technika a vývoj, Výroba a průmysl

Plzeňský Prazdroj je největším výrobcem piva ve střední Evropě. Na českém trhu je se svými značkami Pilsner Urquell, Gambrinus, Radegast a Velkopopovický Kozel na prvním místě v objemu prodeje piva.

Pracovní smlouva Práce na plný úvazek Na dobu neurčitou U Prazdroje 64/7, 301 00  Plzeň-Východní Předměstí, Česká republika

Plzeňský Prazdroj je největším výrobcem piva ve střední Evropě. Na českém trhu je se svými značkami Pilsner Urquell, Gambrinus, Radegast a Velkopopovický Kozel na prvním místě v objemu prodeje piva.

PLZEŇský pivovar-Technical Trainee (Future leaders program)

Co můžeš od účasti v Trainee programu očekávat

Když něco uděláte opravdu dobře, inspirujete tím klidně celý svět. Přesně to se povedlo v Plzni a pojem „pivo plzeňského typu“ díky tomu dnes označuje celou pivní kategorii. Před více než půldruhým stoletím se začal odvíjet příběh, který se zapsal zlatým písmem do historie českého národa a světových dějin pivovarnictví. Příběh, který nepřestává inspirovat. Pojďte mezi nás tam, kde začal příběh zrodu piva Pilsner Urquell a pište společně s námi další řádky pokračování tohoto úspěchu.

V Prazdroji věříme mladým lidem, pomáháme jim poznat svět tradiční české, nadnárodně působící FMCG společnosti a rozvíjíme jejich schopnosti a potenciál, aby se našli v tom, v čem jsou dobří a bude je bavit.

Státnice „za rohem“ nebo jsi čerstvý absolvent? Chceš zjistit, jaké možnosti nabízí reálná praxe? Potom FUTURE LEADERS TRAINEE PROGAMME je Tvá jasná volba!!

Jak program probíhá?

Absolventi technických oborů si mohou zvolit mezi specializací Brewing a Packaging Engineering.
V průběhu 24 měsíců budeš mít možnost poznat fungování pivovovaru napříč všemi výrobně-technickými úseky.

 • Pro svůj program si jako místo výkonu vybereš některý z našich pivovarů v Čechách (Plzeň, Velké Popovice, Nošovice) nebo na Slovensku (Veľký Šariš).
 • Program je placený a má rozsah plného pracovního. Stáváš se tak naším zaměstnancem tak jako Tvoji budoucí kolegové v týmech.
 • Oficiální začátek programu je vždy od října.
 • Výběrové řízení probíhá v průběhu celého roku - přihlásit se tak můžeš kdykoliv. Do programu pak nastoupíš po úspěšném absolvování závěrečných zkoušek.
 • V průběhu trvání programu máš navíc možnost získat pivovarnické zkoušky.
 • Pravidelně se potkáváš se svým manažerem v rámci 1on1 a diskutujete nad dalším rozvojem a možnostmi.

Kdo se může do Trainee programu přihlásit?

 • Absolvent VŠ (ukončený navazující Magisterský program v daném akademickém roce) s dobrou znalostí Angličtiny (schopnost prezentovat své nápady a projekty zahraničnímu vedení, ale i kolegům v týmech).

!!! **v současné době nabízíme účast v programu absolventům technických oborů z oblasti ENGINEERINGU; STROJNÍ inženýrství; ELEKTRO inženýrství či Control&Automation

Přihlásit se do programu můžeš i v průběhu akademického roku, kdy se chystáš ukončit studium, ať máš své místo jisté. Nastoupíš v nejbližším možném termínu po úspěšném složení státních závěrečných zkoušek tj. od 1.10. v návaznosti na získaném diplomu.

Co dalšího hledáme v našich budoucích Trainees?

 • Když si nevíš rady, tak hledáš řešení.
 • Víš, o čem je týmová práce a současně si umíš přebrat zodpovědnost za své úkoly.
 • Nasloucháš druhým a nebojíš se říct svůj názor a předstoupit s ním před ostatní.
 • Motivace - chceš se aktivně podílet na své budoucí kariéře.

My Ti ukazujeme cesty a možnosti, Ty si plánuješ, kam se Tvá kariéra bude ubírat a skrz osvojované dovednosti si otevíráš dveře dál!

Přijímací řízení

 • pošli nám Tvé CV
 • máš již představu o své budoucí kariérní cestě - tak nám jí napiš!

S týmem si projdeme informace od Tebe a ozveme se Ti se zpětnou vazbou a dalšími kroky. V rámci výběrového řízení Tě čeká více setkání u nás s různými z našich kolegů, abychom si vzájemně ujasnili Tvá očekávání od programu a naše očekávání od Tebe.

A co na to naši současní Trainees, kteří působí v našich pivovarech?

Josef Červený – Future Leaders Trainee programme (Production division)

 • Na stáž v plzeňském pivovaru jsem se přihlásil již při studiu, konkrétně po 4.. ročníku na VŠCHT, kde jsem studoval kvasnou chemii. Stejně jsem přemýšlel nad letní brigádou, tak proč nezkusit rovnou něco smysluplnějšího v oboru? V podstatě celé léto jsem pak strávil v prazdrojských sklepích, kde jsem se věnoval optimalizaci procesu kvašení. Při dalších menších úkolech jsem se však důkladně seznámil s celým pivovarem resp. společností, což pro mě byla obrovská zkušenost, kterou bych nárazovou brigádou nikdy nezískal. Fajn bylo, že mě hned od začátku všichni brali jako kolegu a i přesto, že se mi tím prázdniny zkrátily, užil jsem si je jako málokteré. I další léto jsem pak rád strávil jako stážista, tentokrát však s jasným cílem, dostat se na trainee program právě do výroby v Plzni, což se mi také povedlo. Jako trainee jsem se mnohem důkladněji seznámil se všemi odděleními a dostal na starost další a důležitější úkoly, například zlepšení sanitací v rámci celého pivovaru pro jeho udržitelnější a ekologičtější rozvoj.

Aneta Kutkova – Future Leaders Trainee program (Packaging)

 • Do Prazdroje jsem se přihlásila na letní stáž, když jsem končila svoje studium na strojní fakultě na ZČU. Jako strojařku mě zaujala stáž na stáčírnách v Plzni, konkrétně na centrální stáčírně, která byla (jak jsem se dočetla) historicky největší investicí v pivovaru Plzeň. Léto jsem tak strávila na jedné z devíti stáčecích linek a měřila výkonnost a efektivitu jednotlivých strojů. A jestli mě mrzelo, že jsem neměla volné prázdniny? Vůbec ne, naopak mě mrzí, že jsem o stáži nevěděla už po skončení čtvrťáku. Mohla jsem tak získat ještě víc zkušeností a poznat další části provozu. Navíc jsme měli s ostatními stážisty dobrou partu a strávili letní podvečery na zahrádce naší zaměstnanecké hospody Formanka, kde mají tu nejlepší plzeň a ještě téměř zadarmo. Na těchto stážích je také super, že když se osvědčíte, můžete se dostat do dvouletého trainee programu, jako to bylo v mém případě. Prvních pár měsíců máte vyhrazené na to objet všechny naše pivovary v ČR a obejít tak všechny stěžejní oddělení od sladovny, varny, kvality, stáčírny a supply chainu až po marketing a prodej. Během zbývajících měsíců spolupracujete na různých projektech a učíte se o provozu a technologii svého oddělení. Já měla to štěstí, že jsem byla při výstavbě naší nové plechovkové linky a spolupracovala jsem například na výkonnostních akceptačních testech při jejím přebírání od dodavatele.

Když jsem do Prazdroje nastupovala, nevěděla jsem o výrobě piva téměř nic a neměla jsem ani moc představu, co čekat. Teď můžu říct, že se pivo a jeho výroba stalo jedním z mých zájmů a vždy, když dostanu na stůl půllitr našeho piva nebo vidím naše výrobky v obchodech, cítím tajně hrdost, že jsem toho součástí.

Informace o pozici

Místo pracoviště

U Prazdroje 64/7, 301 00  Plzeň-Východní Předměstí, Česká republika

Typ pracovního vztahu

Práce na plný úvazek

Typ smluvního vztahu

Pracovní smlouva

Délka pracovního poměru

Na dobu neurčitou

Benefity

Bonusy/prémie, mobilní telefon, sleva na firemní výrobky/služby, notebook, příspěvek na penzijní/životní připojištění, flexibilní začátek/konec pracovní doby, kafetérie, občerstvení na pracovišti, příspěvek na sport/kulturu/volný čas, firemní akce, individuální rozvržení pracovní doby, rozjezd zcela nového projektu

Požadované vzdělání

Vysokoškolské / univerzitní

Požadované jazyky

Čeština (výborná), Slovenština (výborná), Angličtina (pokročilá)

Zadavatel

Plzeňský Prazdroj, a.s.

Praxe a stáže, trainee programy. Pozice je vhodná pro absolventy.

 

Kontakt

Plzeňský Prazdroj, a.s.
Adéla Teplíková