Merchandising specialista - Trade/Shopper Marketing

Marketing, Prodej a obchod

Plzeňský Prazdroj je největším výrobcem piva ve střední Evropě. Na českém trhu je se svými značkami Pilsner Urquell, Gambrinus, Radegast a Velkopopovický Kozel na prvním místě v objemu prodeje piva.

Pracovní smlouva Práce na plný úvazek Na dobu neurčitou Ovocný trh 1096/8, 110 00  Praha-Staré Město, Česká republika

Charakteristika pozice

Merchandising neboli Category specialista řídí a rozvíjí kategorii piva a nepivního portfolia za účelem maximalizace profitu a užitku pro nakupující. Svými aktivitami zodpovídá za řízení celé kategorie piva v rámci svěřených klíčových zákazníků z pohledu optimalizace sortimentu a jeho umístění. Jeho cílem je zajištění vyšší efektivity prodeje, obrátky zásob, růstu profitu a maximalizace spokojenosti kupujících a obch. řetězců.

Náplň práce

  • Spolupracuje s klíčovými zákazníky společnosti (obchodní řetězce) na řízení a rozvoji kategorie piva za účelem maximalizace profitu a užitku pro nakupující
  • Analyzuje prodejní data a na základě analýz formuluje závěry a doporučení pro skladbu sortimentu a uspořádání prodejní plochy
  • Sleduje nákupní chování a trendy v kategorii piva z interních a externích dat a studií
  • Navrhuje optimální skladbu sortimentu a pravidla vystavení výrobků a značek na základě logického shrnutí analýzy a připravuje argumenty pro jednání se zákazníkem
  • Pravidelně komunikuje se zákazníky, spolupracuje napříč odděleními společnosti, vytváří a sdílí reporty
  • Na obchodních jednáních prezentuje zákazníkům doporučení pro úpravy v kategorii piva
  • Vytváří, vyhodnocuje a aktualizuje plánogramy pro kategorii piva (plánogram – grafický přehled sortimentu a jeho rozmístění na prodejní ploše)
  • Zajišťuje implementaci, distribuci a ve spolupráci s obchodními zástupci dohlíží na dodržování schválených plánogramů v trhu
  • Řídí projekty na zvýšení visibility a prezentace v pivní uličce
  • Dává doporučení při uvádění nových výrobků na trh

Požadavky

  • VŠ/SŠ vzdělání - ekonomie, marketing, management, statistika, matematika apod.
  • Praxe na analytické pozici podmínkou (analýza obsáhlých souborů dat)
  • Praxe v oblasti category managementu výhodou
  • Schopnost prezentovat navrhovaná doporučení zákazníkovi, schopnost argumentace ve prospěch prezentovaných řešení
  • Výborné komunikační dovednosti a týmový přístup
  • Velmi dobrá znalost práce s MS Excel (práce s obsáhlými datovými soubory, kontingenční tabulky a grafy, S vyhledat), znalost JDA výhodou
  • Velmi dobrá znalost angličtiny slovem i písmem (denní kontakt s rodilými mluvčími)
  • Řidičský průkaz sk. B (občasné jednodenní služební cesty v rámci ČR)

Nabízíme

  • Práci v jedné z nejznámějších českých společností, jejíž produkt je významnou součástí naší národní kultury
  • Možnost profesního rozvoje
  • Samostatnou a odpovědnou práci ve společensky odpovědné společnosti
  • Zajímavé portfolio benefitů

Informace o pozici

Místo pracoviště

Ovocný trh 1096/8, 110 00  Praha-Staré Město, Česká republika

Typ pracovního vztahu

Práce na plný úvazek

Typ smluvního vztahu

Pracovní smlouva

Délka pracovního poměru

Na dobu neurčitou

Požadované vzdělání

Vyšší odborné

Požadované jazyky

Angličtina (pokročilá), čeština (výborná)

Zadavatel

Plzeňský Prazdroj, a.s.

Kontakt

Adéla Teplíková