Finanční analytik - Praha nebo Plzeň

Ekonomika a podnikové finance

Plzeňský Prazdroj je největším výrobcem piva ve střední Evropě. Na českém trhu je se svými značkami Pilsner Urquell, Gambrinus, Radegast a Velkopopovický Kozel na prvním místě v objemu prodeje piva.

Pracovní smlouva Práce na plný úvazek Ovocný trh 1096/8, 110 00  Praha-Staré Město, Česká republika

Charakteristika pozice

Plzeňský Prazdroj v těchto dnech hledá do svého týmu v oddělení finančního reportingu a plánování šikovné uchazeče/uchazečky na pozici analytika se zaměřením na analýzu profitability. Hlavním posláním této pozice je být spolehlivým partnerem kolegům z oddělení obchodu a poskytovat jim analytickou podporu v oblasti komerčních financí.

Místo výkonu práce: Praha či Plzeň

Náplň práce

  • Klíčová role pro finanční analýzy/reporting prodejů a profitability za celou společnost

o Příprava variančních analýz, vyhodnoceni výkonnosti podniku, interpretace výstupů pro skupinový reporting
o Příprava analýz profitability (P&L značek, kanálu)
o Úzká spolupráce s oddělením Komerčních financí
o Příprava komentářů k měsíčním výsledkům, ročnímu plánu a čtvrtletním úpravám plánu

  • Zodpovědnost za integritu dat v rámci systémů profitability / CO-PA (SAP systém)

o Kontrola správnosti dat, sladění na ostatní systémy (účetnictví, prodejní fakturace)
o Nastavení pravidel a principů pro alokaci nákladů
o Úzká spolupráce s oddělením IT

  • Tvorba a zpracování modelů pro plánování prodejů v rámci ročního plánu a čtvrtletních úprav plánů

Požadavky

  • Vysokoškolské vzdělání
  • 3 roky zkušeností na analytické pozici, ideálně v FMCG společnosti (rychloobrátkové zboží)
  • Pokročilá znalost MS Excel, Access a SQL výhodou
  • Dobrá znalost SAP, BW
  • Znalost analýz profitability a variančních analýz
  • Schopnost práce v cross-funkčních týmech
  • Proaktivní osobnost, pozitivní přístup
  • Pokročilá znalost anglického jazyka

Nabízíme

  • Práci pro jednu z nejznámějších českých společností, jejíž produkt je významnou součástí naší národní kultury
  • Široké portfolio zaměstnaneckých benefitů včetně zaměstnaneckého piva
  • Samostatnou a odpovědnou práci
  • Propracovaný systém osobního a profesního rozvoje

Informace o pozici

Místo pracoviště

Ovocný trh 1096/8, 110 00  Praha-Staré Město, Česká republika

Typ pracovního vztahu

Práce na plný úvazek

Typ smluvního vztahu

Pracovní smlouva

Požadované vzdělání

Vysokoškolské / univerzitní

Požadované jazyky

Angličtina (pokročilá), čeština (výborná)

Zadavatel

Plzeňský Prazdroj, a.s.

Kontakt

Jitka Hnátková